W sobotę 19 marca 2016 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze miały miejsce VII Prezentacje Pianistyczne Najmłodszych – konkurs dla  uczniów szkół muzycznych woj. lubuskiego, oraz koncert pierwszoklasistów.  W części konkursowej  wzięło udział 36 młodych muzyków, uczniów klas II i III, naszą szkołę reprezentowali: Michał Tuz z klasy  pana mgr Wojciecha Zawiślaka i Paweł Pluciński z klasy pani mgr Angeli Stepenko. W prezentacjach  pierwszoklasistów wzięły udział:  Martyna Szulik i Lena Wojtysiak, obie z klasy pani mgr Karoliny Czernisz – Tuz. Dziewczynki oprócz tego, że pięknie zagrały, wystąpiły w przebraniach nawiązujących do tytułów wykonywanych utworów. Martynka wystąpiła w stroju czarownicy, a Lenka w stroju do jazdy konnej.

 W części konkursowej należało zaprezentować utwór obowiązkowy oraz dowolny,  wybrany przez uczestnika konkursu. Michał, która gra na fortepianie trzeci rok,  z wyrazem wykonał „Jaśminy Prowansji”  Germaine  Tailleferre  i „Małpki na drzewie” Borisa Berlina. Jury konkursu w składzie: dr hab. Krzysztof Sowiński, mgr Marta Sadowska, mgr Maria Kuna  postanowiło młodemu pianiście przyznać  wyróżnienie. Jest to pierwszy tak duży pianistyczny sukces naszego ucznia, który potrafił w szczególnej atmosferze konkursowych zmagań wykonać swój program na bardzo wysokim poziomie.

W tym roku szprotawska reprezentacja była bardzo liczna i mocna, wszyscy uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i otrzymywali długie brawa po swoich występach, a najistotniejsze jest to, że zdobyli cenne estradowe doświadczenia, które z pewnością przydadzą się podczas kolejnych występów.

Po występach i konkursowych emocjach mieliśmy czas na zwiedzanie Zielonej Góry, wizytę w palmiarni i spacery na deptaku. Na szczęście w sobotę pogoda dopisała.

Gratulujemy serdecznie!